W czerwcu odbędą się bałtyckie regaty Wielkich Żaglowców. Jednostki wyruszą z litewskiej Kłajpedy 8 czerwca i dopłyną po 4 dniach zmagań na morzu do Szczecina – miejsca zakończenia wyścigu.

Wydarzenie w Szczecinie odbędzie się od 12 do 15 czerwca. Udział w regatach zapowiedziały: największy szkolny żaglowiec świata, pływający pod rosyjską banderą Sedov, dwie jednostki siostrzane wybudowane w polskich stoczniach: Dar Młodzieży i Mir, okręt Meksykańskiej Marynarki Wojennej Cuauhtemoc, Fryderyk Chopin, którego portem macierzystym jest Szczecin, Zawisza Czarny, Generał Zaruski, Shtandart, Mercedes, Złoty Lew, Joanna Saturna i inne. Wydarzeniu będzie towarzyszył jubileuszowy X Zlot Oldtimerów, którego gośćmi będą wiekowe żaglowce i jachty. Ponownie zapowiada się kilka dni ciekawej zabawy, niezwykłych spotkań mieszkańców miasta z żaglowcami i jachtami oraz ich załogami.
 
Jeżeli jesteś więc osobą odpowiedzialną, odważną, ciekawą świata, znasz język angielski i chcesz mieć swój udział w tworzeniu niezwykłego wydarzenia, jakim jest Baltic Tall Ships Regatta 2015 – to znaczy, że nasza oferta jest skierowana właśnie do Ciebie! Dołącz do naszego zespołu! Zostań wolontariuszem (pomagając w obsłudze wydarzenia albo jako oficer łącznikowy) lub weź udział w regatach!
 
 
Fot. Andrzej Wiśniewski