Kim jesteśmy?

Jesteśmy zwykłymi ludźmi – znajdziesz wśród nas studentów, ludzi pracujących, emerytów. Mamy różne wykształcenie, różne doświadczenia życiowe, różne poglądy polityczne, religijne i życiowe. Jest florystka, położna, inżynier, fotograf, studenci kognitywistyki, budowy jachtów, medycyny. Są marynarze. Mamy różne pasje i sposoby spędzania wolnego czasu.

Co nas łączy?

Połączyła nas wspólna miłość do statków, do koloru czerwonego, w którym są nasze służbowe koszulki i do dawania z siebie wszystkiego podczas morskich wydarzeń. Jesteśmy OFICERAMI ŁĄCZNIKOWYM – osobami odpowiedzialnymi za kontakt jednostki (statku) przypływającej do Szczecina z organizatorami wydarzenia i miastem. Staramy się pomagać praktycznie w każdej jaką kierują do nas marynarze. Pilnujemy, żeby w szczecińskim porcie czuli się jak najlepiej – mogli zobaczyć miasto, dotrzeć na każde wydarzenie, odpocząć, zmienić załogę, spotkać się z bliskimi. Pomagamy im zarówno w wizycie w szpitalu, jak i znalezieniu pamiątek dla rodziny. Dbamy o komfort marynarzy i staramy się, żeby zapamiętali Szczecin jak najlepiej.

Dlaczego to robimy?

Powodów jest wiele: chęć działania w Szczecinie; miłość do statków i klimatu wydarzeń morskich; atmosfera; ludzie, którzy często zostają przyjaciółmi na długie lata (mamy nawet kilka oficerskich małżeństw); energia, którą żyjemy jeszcze na długo po zakończeniu wydarzenia. Pamiętajcie jednak o jednym: jesteśmy WOLONTARIUSZAMI. Poświęcamy swój wolny czas, często urlopy, żeby pracować na terenach zlotów. Jest to dla nas coś ważnego, ale nie dostajemy za to wynagrodzenia.

 

tekst i fotografia: Katarzyna Wiśniewska