Już niebawem Wały Chrobrego w Szczecinie po raz kolejny wypełnią się jedyną w swoim rodzaju żeglarską atmosferą. Od 5 do 8 sierpnia podobnego klimatu nie odnajdziemy w żadnym innym miejscu. Do Szczecina powrócą największe żaglowce świata – to tu odbędzie się finał The Tall Ships Races 2017 – największe w Polsce plenerowe wydarzenie bieżącego roku.

Regaty rozpoczną się w Halmstad w Szwecji. Z tego portu, 3 lipca, załogi wyruszą w swoją wielką przygodę. Pierwszy etap zakończy się w Finlandii w porcie Kotka, gdzie żeglarze odpoczną do 16 lipca. Następnie popłyną do fińskiego portu Turku. Ostatnim przystankiem w drodze do Szczecina będzie litewska Kłajpeda, skąd 1 sierpnia jednostki pożeglują na zachód. Wielki finał The Tall Ships Races odbędzie się w Szczecinie, gdzie od 5 do 8 sierpnia zagości magiczny klimat, a miasto zamieni się w żeglarską stolicę Europy. Zlot żaglowców uświetni swoim koncertem Andrea Bocelli.

Szczeciński Finał Regat The Tall Ships Races objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Więcej: www.tallships.szczecin.eu